اخبار جونیوز / دسته‌بندی نشده / اخبار بیست و سی برنده شد!
نظرسنجی اخبار جونیوز از کاربران اینترنتی
نظرسنجی اخبار جونیوز از کاربران اینترنتی

اخبار بیست و سی برنده شد!

چه کسی هست که از صمیمیت و خلاقیت خوشش نیاید؟ تا قبل از این که پای اخبار بیست و سی به صدا و سیما باز شود، تنها مرجع معروفی که می توانستیم از آن اخبار فارسی را از صدا و سیما ببینیم اخبار سراسری ساعت ۲۱ بود. امّا صدا و سیما طی یک حرکت رو به پیش، خبر ۲۰:۳۰ را هم به آن اضافه کرد. چیزی که مردم واقعاً عاشق آن هستند.

نظرسنجی جونیوز از اخبار مورد علاقه ی کاربران

جونیوز به طور نامحسوس در شبکه ی اجتماعی گوگل پلاس در یکی از انجمن های فارسی یک نظرسنجی گذاشت و در آن نظر افراد را راجع به این که کدام اخبار را بیشتر می پسندند و به آن اعتماد دارند پرسید. شاید برای شما هم جالب باشد که نتیجه ی آن را بدانید. در این نظرسنجی گزینه های زیر مطرح بود:

  • اخبار سراسری
  • اخبار بیست و سی
  • اخبار بی بی سی فارسی
  • اخبار صدای آمریکا
  • اخبار موجود در سایت های اینترنتی

سؤال این طور مطرح شد که: «در بین گزینه های زیر کدام اخبار را بیشتر دوست دارید و آن را معتبر تر می دانید؟». اگر چه دور از انتظار نبود ولی خبر بیست و سی توانست گوی سبقت را با اختلاف زیادی از دیگر رقبای خود ببرد. نتایج آرا به شرح زیر شد:

  1. اخبار بیست و سی : ۶۳%
  2. اخبار موجود در سایت های اینترنتی : ۱۳%
  3. اخبار بی بی سی فارسی : ۱۳%
  4. اخبار صدای آمریکا : ۷%
  5. اخبار سراسری : ۳%

این آمار خیلی جالب و تأمل برانگیز به نظر می رسد. جالب این جاست که خبر ۲۰:۳۰ تا حدی موفق عمل کرده که حتی از مجموع اخبار دیگر هم درصد بیشتری از بینندگان را محبوب خودش ساخته. در این بین تأسف برانگیز هست که اخبار سراسری و در اصل اخبار رسمی صدا و سیما تا حدی ضعیف است که تنها ۳% شرکت کنندگان در نظرسنجی آن را محبوب و دارای اعتماد بیشتر می دانند.

در این بین به نظر می رسد که حداقل ۲۰% شرکت کنندگان اخبار خبرگزاری ها و رسانه های خارجی را جذاب تر و مورد اعتماد تر از رسانه های داخلی می دانند. هم چنین ۱۳% از افراد اخبار آنلاین را بیش از دیگر رسانه ها مورد استقبال قرار داده اند. شاید استفاده از متدهای جدید، جذابیت، خلاقیت و لحن صمیمانه دلیل پیروزی بیست و سی  و رسانه های شبیه به آن باشد. به امید روزی که رسانه های خبری ما بیش از همیشه رنگ و بوی مردمی بگیرند.

درباره خبرنگار جونیوز

این را هم بخوانید!

کانال تلگرام اخبار جونیوز

کانال تلگرام اخبار

در راستای بنیان گذاری پایه های رسانه ای جونیوز، سرانجام کانال تلگرام اخبار جونیوز نیز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *