اخبار روز را آنلاین بخوانید!

تا حدود ۱۰ سال پیش خریدن روزنامه ی صبح یک روتین اجتماعی بود. مردم عادت داشتند که صبح پیش از رفتن به سر کار یک روزنامه ی چاپ صبح را برای خواندن اخبار روز خریداری کنند. این روزنامه از دکه های روزنامه فروشی خریداری می شد و شاید مهم ترین کار این دکه ها همین فروش روزنامه بود. در حالی که امروز مشاهده می کنیم که پیگیری اخبار و … صورت های دیگری یافته و این دکه ها مسئولیت اصلیشان را فروش آبمیوه و ساندیس قرار داده اند.

هر روز هزاران خبر مهم در اطراف ما رخ می دهد. اخبار مختلفی که بسیاری از آن ها مربوط به عرصه های سیاسی و اجتماعی کشور خودمان ایران هست. بسیاری از آن ها هم مربوط به اخبار جهان و کشور های دیگر می شود. اخبار عراق ، اخبار یمن ، اخبار سوریه و اخبار کشور های اروپایی و به خصوص سیاست های آمریکا بحث های داغی هستند که معمولاً سر تیتر اخبار روز جهان قرار می گیرند.

امّا متأسفانه دید مردم نسبت به اخبار تغییر کرده. فضای مجازی موجب شده که گاهی اخبار به صورتی غیر مطمئن و از طریق شبکه های مجازی در دسترس قرار گیرند که ممکن است آسیب هایی را به همراه داشته باشد. اگرچه این شبکه ها سرعت انتشار اخبار را بالا برده اند، ولی آیا می توان به هر خبری اطمینان کرد؟ چون فرستنده ی این گونه پیام های خبری هر کسی می تواند باشد، برای همین شایسته نیست که دریافت کننده ی آن به آن اطمینان کند. بهترین کار این است که پس از شنیدن هر خبر به منبع یا سند خبر مراجعه کنیم و از سند آن مطمئن شویم. ولی متأسفانه این کاری است که اکثر افراد حوصله ی آن را ندارند. روزانه هزاران خط از اخبار را توسط شبکه های اجتماعی و سایت های اینترنتی می خوانیم بدون این که از اصالت یا صحت آن خبر مطمئن شویم.

شاید دلیل این که روزنامه ها خبر های روزانه را بهتر به ما منتقل می کردند همین بود که به دلیل وجود یک نظارت بر آن ها، هر چیزی حق انتشار نداشت. حدود ۱۲ سال پیش بود که روزنامه ی نیم نگاه هوس کرد که برای جلب مخاطب، خبری در مورد پیدا شدن یک جن منتشر کند. پس از انتشار این خبر کذب، روزنامه ی نیم نگاه توقیف شد تا برخوردی قاطع باشد با انتشار بی تعهد اخبار دروغ.

به نظر می رسد که باید مردم یک بار دیگر در نحوه ی دریافت اخبار روزانه تجدید نظر کنند و سعی کنند اگر چه از روش های جدید استفاده می کنند، ولی با دقت نظر خودشان را از خواندن اخبار غیرمعتبر مصون کنند. جونیوز سعی می کند که راهکار های نوینی برای انتشار و جمع آوری اخبار روز به شکلی هوشمند و دقیق پیدا کند تا خوانندگان بتوانند بدون دغدغه و صرف هزینه، به راحتی از اخبار روز باخبر شوند. اخبار را از جونیوز بخوانید. 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *