جستجوگر اخبار جونیوز چیست؟

اخبار جونیوز دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از دیگر سایت های خبری متمایز می کند. سرویس های خاص اخبار جونیوز را به مرور زمان به شما معرفی می کنیم. جستجوگر اخبار یکی از این سرویس ها است. اگر چه این سرویس بدنه ی اصلی اخبار جونیوز را تشکیل نمی دهد، ولی می تواند یک امکان کاربردی برای مخاطبان جونیوز باشد.

جستجوگر اخبار چیست؟

یکی از انواع سایت هایی که در چند سال اخیر خودشان را در وب فارسی نشان می دهند جستجوگر های اخبار هستند. جستجوگر اخبار سرویسی تحت وب هست که اخبار را از سایت های خبری و خبرگزاری ها گرداوری می کند و به صورت یک مجموعه در سایت خود منتشر می نماید. در بین این گونه سایت ها می توان این چند مورد را جزء شناخته شده ترین ها دانست:

  • جستجوگر اخبار پارسیک
  • جستجوگر اخبار تی نیوز
  • خبر فارسی
  • موتور جستجوی قطره
  • شهر خبر
  • خبر پو
  • و …

البته شاید این موارد را بتوان موفق ترین موتورهای جستجوگر اخبار قارسی دانست. موفقیت در این مورد خاص به معنی محبوبیت نیست! شاید برای شما هموعجیب باشد ولی این سایت ها معمولا سایت های اعصاب خرد کنی هستند که در اصل مطالب را به صورت duplicate و کپی مجددا منتشر می کنند و در نتایج جستجوی گوگل ، بالاتر از منبع اصلی خبر قرار می گیرند.

تجربه ای نامطلوب

در گوگل یا موتورهای جستجوگر دیگر به دنبال یک مطلب هستید و با عجله کلیدواژه ی مورد نظر خود را تایپ می کنید و کلید جستجو را فشار می دهید. در میان مطالب پیدا شده یکی از نتایج جستجو چشم شما را جلب می کند و روی ان کلیک می کنید. صفحه ای باز می شود که در وسط ان مجتوای سایتی معروف مثل خبرگزاری فارس نیوز یا تابناک را مشاهده می کنید در حالی که با نوارهایی از اطراف شامل دکمه ها و تبلیغات احاطه شده اند.

قطعا شما هم همانند هر کاربر دیگری ترجیح می دادید که ان خبر را از مرجع اصلی ان بخوانید، ولی اکنون گوگل ان سایت را به مرجع اصلی ترجیح داده. این جا هست که یک جستجوگر اخبار می تواند گوی سبقت را از یک خبرگزاری بزرگ برباید.

چرا جستجوگر اخبار برنده می شود؟

دلیل اصلی ان بی توجهی سایت مرجع به علوم نوین وب هست. وقتی که یک وبمستر سایت خود را در جهت سئو بهینه نکند، دیگران می توانند با دانش خود از مطالب وی بهره ی مضاعف ببرند. شاید با یک دید منفی بتوان گفت که جستجوگر اخبار در واقع کاربران سایت مرجع را می دزدد. اما این انتهای مسئله نیست.

جستجوگر اخبار جونیوز چه می کند؟

اخبار جونیوز با ترفندهای جالب و جدیدی که به کار می گیرد، بهترین های خبری وب فارسی را گرداوری کرده و راحت تر از پیش در دسترس کاربران خود قرار می دهد. اکنون همه ی اخبار بازتاب داده نمی شوند، بلکه جستجوگر اخبار جونیوز تنها مهم ترین و پربیننده ترسن اخبار را به شما معرفی می کند!

شما قرار نیست که همه ی اخبار را دریافت کنید. بلکه جونیوز اخبار مورد نظر هر شخص را برایش تفکیک می کند. طرفدار اخبار ورزشی یا اخبار سیاسی هستید؟ فقط به همان ها بپردازید. این هم یکی دیگر از وجهه های احترام اخبار جونیوز به کاربران خود است.

جستجوگر اخبار جونیوز از طریق وب و اپلیکیشن در دسترس شما عزیزان خواهد بود. ایده های خودتان را با ما در میان بگذارید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *